Sap Business One, Küçük Ve Orta Ölçekli İşletmeler İçin Erp Programı

SAP BUSINESS ONE

SAP Business One, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için tasarlanmış bir ERP yazılım platformudur. SAP Business One nedir sorusuna yanıt olarak, küçük şirketlerin işlerini yönetmelerine yardımcı olmak için sap business one yazılımına ihtiyaç duyduğu, ancak büyük ve karmaşık kuruluşların ihtiyaç duyduğu ERP türüne ihtiyaç duymadığı fikriyle tasarlanmıştır. Finans, Müşteri İlişkileri Yönetimi, depolama ve üretim yönetimi, satın alma ve tedarik, raporlama ve analitik için fonksiyonel modüllere sahiptir. Sap programı oldukça yaygınlaştığından dolayı sap business one da fazlaca kullanılmaya başlamıştır. Özellikle de global şirketler sap business one'ı tercih etmişlerdir.

SAP B1, Microsoft SQL sunucusunda oluşturulmuştur ve şimdi SAP HANA bellek içi platformunda da çalışmaktadır. Şirket içinde ve bulutta dağıtılabilir ve bir mobil uygulama aracılığıyla uzaktan erişilebilir. SAP, B1'i öncelikle bir iş ortağı ağı üzerinden satıyor ve 2018'den itibaren ağda yaklaşık 700 katma değerli satıcıyla satış yapıyor. SAP'ye göre iş ortağı ağı, 500'den fazla sektöre özgü uygulama geliştirdi. Satıcı, 2018'de 60.000'den fazla müşteriye sahip olduğunu iddia ediyor.

 

Sap Business One Özellikleri

Öncelikle erp sap business one nedir sorusuna yanıt açısından pek çok özellik bulunmaktadır.

Finansal Yönetim - Erp Sap Business One, işletmelerin kâr marjlarını iyileştirmelerine, hataları azaltmalarına ve daha kârlı kararlar almalarına yardımcı olacak basitleştirilmiş finansal işlemler için eksiksiz bir araç seti sunar. Bu araçlar muhasebe, sabit kıymet yönetim sistemi, bankacılık ve mutabakat özellikleri ile finansal raporlama ve analizi içerir.

 

Satış ve Müşteri Yönetimi - bu araçla kullanıcılar ilk temastan son satışa, satış sonrası servis ve desteğe kadar tüm satış sürecini ve müşteri yaşam döngüsünü denetleyebilirler. Bu özellik, satış ve fırsat yönetimi, pazarlama kampanyası yönetimi, müşteri yönetimi, hizmet yönetimi, raporlama ve analiz ve mobil satışları ele alan araçlar sunar.

Satın Alma ve Envanter Kontrolü - bu özellik, kullanıcıların makbuzlar, faturalar, iadeler ve ödemeler dahil olmak üzere tam ödeme talimatı döngüsünü yönetmesini sağlayarak satın alma uygulamalarını iyileştirir ve maliyetleri kontrol eder. Bu araç, ana veri yönetimi, kolaylaştırılmış tedarik süreçleri, borç hesapları, depo ve muhasebe entegrasyonu ile gerçek zamanlı verilerle entegre raporlar oluşturma yeteneğini içerir.

 

 İş Zekası - Bu özellik, kullanıcıların iş genelindeki verilere dayanarak zamanında, özelleştirilebilir ve doğru raporlar oluşturmalarını sağlar. Kullanıcılar, sezgisel araçları, önceden tanımlanmış metriklerle analizleri ve veri görselleştirmelerini kullanarak raporlar oluşturabilir.

 

Analitik ve Raporlama - Bu modül, kullanıcıların tüm kritik verileri gerçek zamanlı olarak yakalayarak ve gösterge tabloları ve raporlar aracılığıyla şirket genelinde anında kullanılabilir hale getirerek daha iyi iş kararları almalarını sağlar.

 

SAP Business One Kullanmanın Avantajları

Şirket içi:

 • Dahili veri güvenliği politikalarına uyum
 • Doğrudan kontrol ve verilere erişim
 • İş sürecini daha verimli bir şekilde özelleştirin ve genişletin
 • Dahili donanımdan ve mevcut BT altyapısından ve kaynaklarından yararlanın
 • Sürekli lisanslama - daha yüksek ön maliyet ancak uzun vadede daha iyi toplam sahip olma maliyeti
 • Her zaman bağlı internete daha az bağımlılık
 •  Kolay ve uygun fiyatlı uygulama
 • İstediğiniz zaman, istediğiniz yerden tarayıcı tabanlı güvenli erişim
 • Şirket içi BT çalışanlarına güvenmek zorunda kalmadan en güncel işlevlere erişin
 • Abonelik lisansı, sermaye harcaması olmaması anlamına gelir
 • Web tarayıcısında kritik iş işlevlerini yönetme
 • Mobil uygulama:
 • Her yerden veri görüntülemesi ve güncellemesi gereken çalışanlar için anında erişim
 • Entegre analitik, gerçek zamanlı karar almayı sağlar
 • Kapsamlı satış ve servis fonksiyonları
 • Sap business one fiyat açısından SAP modüllerine göre çok uygundur. Yoldaki çalışanların daha üretken olmalarını sağlar

 

SAP Business One kim içindir

SAP Business One, çeşitli sektörlerdeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarını hedeflemektedir. Bu iş yönetimi yazılımı, bir şirketin süreçlerini birbirine bağlar ve düzenler. Satış ve müşteri ilişkilerinden finansal ve operasyonlara kadar bir şirketin faaliyetlerinin her yönünü yöneterek işletmenin büyümesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

 

SAP B1 Sertifikası

 

Sap business one eğitimi ardından sürüm 9.3 sertifikasyon sınavı adayın uygulama, lojistik, finansal ve SAP Business One desteği alanlarında temel bilgiye sahip olduğunu doğrular. Bu sertifikayı alan bir kişi, ilk SAP Business One uygulama projesinde deneyimli bir danışmanın rehberliğinde çalışabilir.

 

Detaylar için lütfen bizimle iletişime geçin.

İletişim Bilgilerimiz

 •  Adres : Rasimpasa Mahallesi Karakolhane Caddesi No:43 Kadıköy / İstanbul

 •  Telefon : 0216 450 02 02

 •  E Posta : info@sapakademi.net