Veriyi yakalamanın Sırrı SAP HANA

Veriyi yakalamanın Sırrı SAP HANA

Veriyi iş süreçlerinde değerlendirmek eskisinden daha zor. Her gün katlanarak artan veri miktarına karşılık, veriyi yeterince verimli kullanabilmenin yolunun daha güncel teknoloji yatırımlarından geçtiği çok açık... İnnova’nın, uçtan uca çözüm yaklaşımını pekiştirmek üzere ürün ailesine kattığı SAP HANA (High-Performance Analytic Appliance), temelindeki ‘bellek içi teknolojisi’ (In Memory Technology) sayesinde milyonlarca megabaytlık veri yığınlarını gerçek zamanlı olarak analiz etmeyi kolaylaştırır. Büyük bir hızla anlam kazanan veri, iş süreçleriniz için bir katma değere dönüşmeye hazırdır.

SAP'nin donanım tarafındaki güvenilir iş ortaklarıyla beraber ortaya çıkardığı SAP HANA ürün ailesi, bellek içi teknolojisi (In Memory Technology) ile bugüne kadar saatler, günler süren veri işleme görevlerini çok daha hızlı gerçekleştirebilmenize olanak tanır.

Hızlı veriye hızlı çözüm

Eskisinden çok daha hızlı hareket eden veriyi yönetebilmek için geliştirilen bellek içi teknolojili yeni SAP çözümü SAP HANA, verilerin çok daha hızlı ve kapsamlı bir şekilde işlenmesini ve analiz edilmesini sağlar. Bugüne kadar pek çok kurum tarafından kullanılan SAP HANA, gerçek zamanlı olarak elde edilen rafine veriyi, sayısız sistemde kullanarak birçok avantaj elde etmenizi kolaylaştırır.

Örneğin Japonya'da kurgulanan, taksilerin yönlendirilmesinde kullanılan sistem, bir saniye içinde 12 bin taksinin bulunduğu yerde 360 milyon trafik kaydını işleyebilmektedir. Bu sayede yol düzenlemelerinden ceza sistemlerine kadar geniş bir kapsamda SAP HANA'nın sağladığı faydalar hissedilmektedir. Bu sistem ile taksilerin verdiği hizmetin kalitesi artmıştır ve trafik yoğunluğunu azaltabilmek için taksilerin yönlendirilmesi mümkün olmaktadır.

Paylaş